logo
çökmez
01 / 0

KURUMSAL

Hakkımızda

Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş., iş ve ekonomi dünyasında üst düzey yöneticiliklerde bulunmuş, önemli sorumluluklar üstlenmiş Murat Çökmez tarafından kurulmuştur. Kusursuz kalite arayışı, özgünlük, mükemmeliyetçilik ve sınırsız doğa sevgisi prensipleri üzerine kurulan Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş., geleceğe sürdürülebilir yapılar bırakma ilkesiyle çalışmaktadır. İnsanlığa koşulsuz memnuniyet sunan projeler kazandırmak adına teknolojiyi, trendleri ve sektörel yenilikleri her zaman yakından takip eden Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş., ülkemize ve hayata değer katmak için var gücüyle çalışmaktadır.

responsive
mimari

Misyon

Yenilikleri ve toplumun güncel ihtiyaçlarını takip ederek özel ayrıcalıklar sağlayan prestijli yaşam alanları sunmak.

misyon

Vizyon

Altına imza attığımız projelerle sadece ülkemizde değil tüm dünyadaki gayrimenkul sektörüne yön vermek ve insanlık için kalıcı değerler oluşturmak.

vizyon

KURUCUMUZ MURAT ÇÖKMEZ KİMDİR?

1976 yılında İstanbul Kurtköy’de doğan Murat Çökmez, iş hayatına atıldığı 1994 yılından beri üretim ve sanayicilik ile uğraşmaktadır. Gıda, tarım, sağlık ve inşaat sektörlerinde yurt içinde ve yurt dışında uluslararası önemli yatırımları bulunmaktadır.

Murat Çökmez halen, Bereket Tarım İşletmeleri A.Ş., Europack Uluslararası Sağlık ve Spor Ürünleri A.Ş., Çökmez İnşaat Gayrimenkul A.Ş. ve Çökmez Yapı A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürütmektedir. Murat Çökmez, 1994 yılında Turkaş Gıda Hizmet ve İşletmecilik A.Ş.’yi kurmuştur. 2019 yılında ise Turkaş gıda 45 ülkede 600 bin çalışanı ile sektöründe dünyanın en büyük firması olan COMPASS GROUP bünyesine katılmıştır.

Murat Çökmez’in Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Bereket Tarım İşletmeleri A.Ş., 15 milyon metrekare alan üzerinde çıkardığı jeotermal su ile ülkemiz için önemli bir tarım yatırımını hayata geçirmiş ve faaliyetlerini sürdürmektedir.

Murat Çökmez’in Yönetim Kurulu Başkanı olduğu medikal sektöründe üretim yapan Europack Uluslararası Sağlık ve Spor Ürünleri A.Ş. medikal ve spor ürünleri ihracatı ile ülke ekonomisine katma değer üretmektedir.

İş ve Sanayi Dünyası

İş ve ekonomi dünyasında önemli sorumluluklar üstlenen Murat Çökmez, 2015 yılında Türkiye’nin En Genç OSB Başkanı olarak seçildiği İstanbul Anadolu Yakası Organize Sanayi Bölgesi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

İstanbul Sanayi Odası Endüstriyel Yemek Sanayi Meslek Komitesi Başkanlığı ve İstanbul Sanayi Odası Disiplin Kurulu Başkan Yardımcılığı görevleriyle iş dünyasına hizmet etmektedir.

Ülkemiz sanayisine daha geniş üretim alanları oluşturmak ve ülke ekonomisine katma değer üretmek adına Murat Çökmez, İstanbul’da ve Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yeni ve modern sanayi alanlarının kurulması için çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim Alanındaki Çalışmaları

Türkiye’nin ilk uygulamalı Temel Bilimler Üniversitesi’ni kurma çalışmalarına katkı sunan Murat Çökmez, Kamu - Sanayi - Üniversite iş birliği ile kurulmakta olan Türkiye Temel Bilim Üniversitesi’nin Kurucu Mütevelli Heyeti Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Sivil Toplum Çalışmaları

Sosyal sorumluluk bilinci ile birçok sivil toplum kuruluşunda yer alan Murat Çökmez, halen İstanbul Yemek Sanayicileri Derneği Başkan Yardımcılığı görevini ve Türk – Amerikan İş Adamları Derneği üyeliğini sürdürmektedir. Sağlık, sosyal yardımlaşma ve eğitim gibi çeşitli alanlarda hizmet üretmek adına Melek Çökmez Vakfı’nın kurulmasını sağlamıştır.

Spor dünyası ile yakından ilgilenen ve Beşiktaş Kongre Üyesi olan Murat Çökmez’in başta sanayi ve ekonomi dünyası olmak üzere birçok alanda, çeşitli dergi ve gazetelerde çok sayıda makalesi, köşe yazısı ve röportajı yayınlanmıştır.

Projelerden haberdarolun

iletişim
0216 423 09 09
Tepeören Mh. Medeniyet Bulvarı No:18 / 1 Tuzla İstanbul
Teşekkürler! Mesajınız ulaştı
Üzgünüz, mesajı tekrar göndermeyi deneyin.
© Çökmez 2022. Tüm hakları saklıdır.